Motor Kısımlarının Temizliği ve Dikkat Edilecekler

Ülkemizin coğrafi konumu, yollar ve her ilde kentsel dönüşüm ve araçlarımızın dış yüzeylerinin maruz kaldığı tozlardan maalesef motor kısmındaki ekipmanlarda etkilenmektedir.

Otomobillerin kaput altı diye tabir edilen motor kısımların yağ, kir ve aşrı tozlu ile olması sebebiyle çoğu zaman gördüğümüzde hemen kaputu kapatır ve görmek istemeyiz.

Peki motor kısımların temiz ve bakımlı olmasının bize ne gibi bir faydaları olabilir.

  • Motor kısımlarında birikmiş olan tozlar havalandırmayı açtığımızda oradan kavrulmuş kirlerin kokusu gelir. Genelde büyük şehirlerde özellikle soğuk havalarda kediler motor bölmesine girer motorun sıcağından faydalanmak iç Ama kedilerin tüyleri ve birikmiş tozlar motor ısındıkça koku yaparlar. Senede birkaç kere motor temizliğinin çok faydasını görürüz.
  • Motor içindeki hava filtresinin görevi motorun sağlıklı nefes almasını sağlamaktı Motor filtresinin olduğu kısımlar da toz kalktıkça filtre çabucak pislik ve toz ile dolmaktadır. Buda aracınızın yakıtının artmasına ve yağın kirlenmesine sebep olmaktadır. Halbuki temiz bir motor ile bu duruma maruz kalmazsınız.
  • Elektrik ve elektronik aksam çevresinin tozlu olmamasından sebep zamanla yaşanabilecek arızaların önüne geç

Peki ama motoru nasıl temizleteceğiz dediğinizi duyar gibiyiz. Motor temizliği yapılırken aşağıdaki maddelere çok dikkat edelim.

  • Motor sıcak iken asla su yada kimyasal bir şey ile temizlik yapılmamalı.
  • Motora kısmı asla tazyikli su tutulmamalıdır.
  • Motoru sıcak suyla yıkamak yahut yağı çözücü mutfak malzemeleri asla kullandırmayı
  • Motor kısmındaki elektrik ve elektronik ekipmanları temizlik yapılırken izole etmeye özen gösterin.
  • Motoru parıl parıl yapmaya çalışmayın pislikten arındırılması daha faydalıdı
  • Motor kısmını simsiyah yaparak temiz bir motor görüntüsüne aldanmayın, göz boyamak için yapılan bu tür işlemler sonrası motor kısmında daha çok kir,toz birikmekte ve bu kirler,tozlar çoğu zaman yapışkan bir hal almaktadı

Motor kısmındaki ekipmanların temizliğinin faydalarını ve dikkat edilmesinde yarar gördüklerimizi açıkladık. Siz değerli müşterilerimize düşen ise işin ehli olan tertemizaraba.com’a teslim etmek ve sonrasında keyfini sürmektir.

Tertemizaraba.com olarak yukarıda saydıklarımızı asla yapmıyoruz. Motor kısmı teknik bilgi ve donanımlı olarak çok özel bir yöntemle titizlikle özenle kirden arındırılarak temizliği yapılmaktadır.

Tertemizraaba.com üzerinden tercih edeceğiniz paketlerden istediğinizi aracınız için etkili bir paket satın almak yada hediye etmek isterseniz direkt olarak tertemizaraba.com web sitesini ziyaret ederek yada mobil uygulamamızı android veya app store’dan indirerek tertemizaraba keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir