Yat ve Teknelerin Temizlik Bakımı Cila ve Boya Koruma Uygulaması

Yat ve tekne denilince akla ilk gelen denizin mavisiyle bir araya gelen huzur veren dinlendirici olmasıdır. Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olması bu cennet vatanı daha yaşanılır kılmaktadır.

Belli statüdeki kişilerin zevk ile stres attıkları tekneleri ile gezinti yaparken deniz suyuna ve deniz suyu serpintisi ile birlikte güverteye, küpeştelere camlara deniz tuzu yapışmaktadır.

Ayrıca teknelerimizi çekek yerlerine bağladığımızda uzun bir süre kaldığında deniz suyu sıcaklığına bağlı olarak su kesimi altında kalan karinada sakallaşma (barnacle),midye, yosun bağlama gibi durumlarla başbaşa kalınmaktadır. Buda tekne hızını düşürmenin yanında tekne karinasında ileriye dönük teknik problemleri beraberinde getirecektir. Genelde karinada türeyen canlılar tekne pervanesine kadar sinsice ilerlemekte ve burada üreyerek çoğalmaya devam etmektedir.

Tekne su kesimi altında kalan karinada bu gibi canlıların oluşumunu engellemek ve azaltabilmek adına tertemizaraba.com olarak teknik çözüm ve ehil kişiler nezaretinde güverte ve karina temizlik boya koruma ve cilalama işlemleri için en iyi hizmeti siz değerli müşterilerimize sunmayı hedef edinmiştir.

Bu işlemler yapılırken tamamen el işçiliği ile tekne boyasına zarar vermeden nano cila uygulaması yapılmaktadır. Tekne üzerindeki paslanmaz ürünlerden tekne camına kadar cila uygulanır. Bu uygulamada amaç nano cila uygulaması sonrası denizin tuzlu su etkisi ve güneşin zararlı korozif etkilerden koruyucu bir tabaka oluşturmaktır.

Güverte temizliği ve boyanın hassasiyeti göz önünde bulundurularak özel tekne cilalarıyla bakım-tutum sağlanır.

Karinada ise eğer barnacle temizliği olacak ise bazı teknikler kullanılarak karinanın temizlenmesi sağlanır ve akabinde cilalama işlemi uygulanarak işlem sonlandırılır.

Genelde kış aylarından yaz aylarına geçerken suların ısınması ile birlikte karinayı saran canlıların çoğalması artmaktadır. Bu durumda tekneyi sıcalarda eğer çekek yerlerine alıyorsak mutlak surette karina kontrolünü yaptırarak sakallaşma var ise temizlik yapılmalıdır.

Tertemizaraba.com olarak otomobiller, VIP araçlar, motosikletler için uyguladığımız titiz ve özenli mobil temizlik hizmetimizi değerli yat ve tekne sahipleri içinde uygulamaktayız. Bizden hizmet almak için yapmanız gereken tüm cihazlarla uyumlu web sitemizi ziyaret ederek hizmet alımını kolayca güvenli biçimde yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir