Yağmurlu havalarda görüş netliği

Yağmurlu havalarda görüş mesafesinin düşerek aracınızın camının heryerinde yağmur damlacıkları olması kapalı bir kutu içinde etrafa hakim olamadan tedirgin biçimde pür dikkat araç kullanırız.

Camımızdaki yağmur damlacıklarının yoğunluğu aslında aracınızın camının kirli olması sebebiyledir. Camınız ne kadar temiz olursa görüşünüz o kadar rahat ve net olacaktır. Buda size rahat ve emniyetli bir sürüş sağlayacaktır.

Unutulmamalıdırki yağışlı havalarda kazaların büyük kısmı camlarınızın ve aynalarınızın kirli olması yağmur damlacığının yapışmasıyla ve araç içinde camlarda buğu oluşmasıyla emniyetsiz bir hal almaktadır. Bundan sebep çoğu zaman üzücü kazalar kaçınılmaz olmakla beraber kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Ayrıca nemli havalarda aracınız içinde camlarda oluşan buhar sebebiylede görüş düşmekte dedik, sakın!! camınıza buğu önleyecek diye elma,limon,ıslak bez vb. yöntemler denemeyin. İçeriden yapılan iyi bir cam temizliği ve havalandırma ile net görüş sağlanacaktır.

Dikiz aynalarınız ve camlarınızın temiz olması sebebiyle yapışan yağmur damlacıkları çoğu zaman yanlardan gelen araçları görmemenize sebebiyet verir. Hele ki aşırı yağışlı günlerde bunun zorluğu daha fazla görülmektedir. Yapılması gereken en etkili şey eğer aceleniz yok ise yağmurun etkisinin geçmesini beklemek ve bu bekleme esnasında mümkünse camlarınızdaki yağmur damlacıkları suyu temizleyen lastikle silmektir.

Tertemizaraba.com olarak yağışlı havalarda açık ve net bir görüş için mutlaka aracınızın camlarını su itici özelliğe sahip bir ürünle temizlenmesidir. Su itici özelliği olan ürünlerin diğer bir özelliği camları açıp kapadığınızda camınızdaki toz partikülleri ile birleşen yağmur damlacıklarını temizler. Ayrıca arabanızda mutlaka suyu çekmek için lastik bulundurun. Temiz bir camda tavsiyelerimiz doğrultusunda hareket edildiğinde açık ve emniyetli bir sürüşe hazırsınız demektir.

Tertemizraaba.com üzerinden tercih edeceğiniz paketlerden istediğinizi aracınız için etkili bir paket satın almak yada hediye etmek isterseniz direkt olarak tertemizaraba.com web sitesini ziyaret ederek yada mobil uygulamamızı android veya app store’dan indirerek tertemizaraba keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir