Seyahat Öncesi Cila –Boya Koruma Sonrası Yolculuğun Avantajları

Yaz geldiğinde yada kışın aracımızla seyahate çıkmadan önce mutlaka mekanik ekipman bakımını yaptırarak yola çıkılır. Fakat sadece mekanik bakım yapıldığında bitmiyor. Aracınızla uzun yollarda yüksek hızlara çıkıldığında yolda nelerle karşılaşacağınızı kestiremezsiniz.

Uzun yolda seyahate çıkıldığında nelerle karşılaşabilirsiniz;

-Yolda asfaltlama çalışması varsa doğal olarak ziftin yeni olması ve sıcağın etkisiyle yoldan geçen diğer araçlar ve sizin hızınız ile orantılı olaraktan zift serpintisi aracınzın kaportasına/boyasına yapışacaktır.

-Uzun yolda yüksek hızlarda uçan böceklerin,sineklerin ön cama, kaputa, far ve tamponlara yapışması sonrası sıcakta kalmasıyla daha kötüleştiğini hepimiz biliriz. Bunları çıkarmak hiç kolay olmaz.

-Diğer bir husus ise aracınızla uzun yolda yüksek hızlarda seyrederken aslında sürtünme kuvvetine karşı aracınız direnir. Bu sürtünme ile ilgili olarak ise aracınızın yüzeyinde cila yada boya koruma yok ise sürtünme kuvvetine karşı direnç düşmeyecektir. Ayrıca boya üzerinde özellikle ön kaput ve tavan ön tarafında boya koruma cila yok ise rüzgar ile serpilen toz partikülleri ve kum parçacıkları boyaya zarar verecektir.

Boyanın gördüğü bu mikro boya zedelenmeleri bazen boyanın çatlamasına ve deforme olmasına sebep olmaktadır.

Peki ne yapılmalı; tertemizaraba.com olarak tecrübemiz ve teknik bilgilerimiz doğrultusunda seyahate çıkmadan önce mutlaka boya koruma/nano cila uygulaması yapmanız ve akabinde seyahete çıkmanızdır.

Yada alternatif olarak motor kaputunu transparent (şeffaf) film ile kaplamaktır.

Boya koruma ve nano cila uygulaması sonrası size faydası ne olacak;

– Uzun yolda yüksek hızlarda seyrederken aslında sürtünme kuvvetine karşı aracınız direnç gösterir bu direncin en aza indirgenerek sürtünme katsayısı nano cila/boya koruma ile daha da azalacaktır. Buda aerodinamik etkisinin düşmesiyle %3’ e varan yakıt tasarrufu sağlayacaktır.

-Nano Cila/Boya koruma işlemi sonrası yolda yüksek hızlarda maruz kalınabilecek zift serpintisi yada uçan böceklerin kaportaya, farlara yapışmış olsa bile su tutmak suretiyle hafifçe temizlendiğinde çıktığına şahit olacaksınız.

-Koruma işleminin bir avantajı daha vardır ki, sıcak havalarda yada çok soğuk havalarda uzun yola çıktığınızda sıcağın olumsuz etkilerine maruz kalınmayacaktır.

-Boya koruma/Nano cila uygulama sonrası aracınızdaki dış aynalardan ve rüzgar sürtünmesinden kaynaklı sesler ortadan kalkacaktır.

Tertemizraaba.com üzerinden tercih edeceğiniz paketlerden istediğinizi aracınız için etkili bir paket satın almak yada hediye etmek isterseniz direkt olarak tertemizaraba.com web sitesini ziyaret ederek yada mobil uygulamamızı android veya app store’dan indirerek tertemizaraba keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir