Otomobillerimizin en dikkat çeken noktası lastikleri ve simsiyah olan lastiklerin ne kadar güzel durduğunu hepimiz biliriz.

Peki simsiyah bir lastik mi yoksa gerçekten özel bir temizlik sonrası besleyici yağlarla lastiği parlaklık ve uzun ömür veren dayanıklılığı arttırmaktamıdır.

Sizin lastiğiniz nasıl eğer aracınızın tertemiz ve bakımlı olmasının yanında lastiklerinde parıl parıl parıldamasının püf noktaları yalnız tertemizaraba.com ile mümkün.

Lastik parlatmak için birçok yöntem vardır hatta bu yöntemlerle lastikler bir müddet siyah görünür. Fakat lastikler iyi temizlenmediğinden üzerine sürülen çeşitli maddelerle lastiklerin siyah olduğunu zannederseniz aradan geçen sürede aslında o lastiğin içine kir işler ve zamanla sürekli böyle bir işleme maruz kalmasıyla lastik kuruyarak çatlaklar oluşmaya başlar. Lastiğe sürülen bir çok çeşitli karışım, kimyasal ve farklı çözeltiler vardır. Ama en etkilisi lastiğin hamurunu besleyecek doğru ürünü tercih etmektir.

Doğru ürünü tercih etmek yetmemekle beraber uygulamanında işin ehilleri tarafından yapılması ise püf noktasıdır.

Tertemizaraba.com olarak araçların lastiği, yada body(kaportası) üzerinde şerit kapı bandı yada tampon koruyucu lastikler varsa bunlarıda dolgun gösteren besleyici ürünümüzle bakımını yapmaktayız.

Simsiyah tertemiz ve bakımlı Lastikler dedik ama Jantlar ise aracınızın en farklı görünmesini sağlayan dikkat çekici ekipmalarındandır. Jant bakımı çok önemsenmez ama şunu belirtmeliyimki belli modellerdeki araçlardaki jantlar özenle firmalar tarafından donatılmıştır fakat iyi bir jant temziliği ve bakımı yapılmadığında zamanla çok kötü bir hal alıp janta tüm kir ve balata serpinti tozları yapıştığından kötü bir görünüme sebep olmaktadır.

Tavsiye olarak;

-Lastiklerinizi asla asitli,şekerli çözeltilerin yer aldığı sulu süt kıvamındaki ürünleri asla kullanmayın.

-Lastiğin temizliği ayrı bir şeydir beslenmesi ise ayrı bir olaydır. Eski yöntemler olan sabun ve türevleri ile parlatma mümkündür ama lastiğinizi zamanla çatlatacaktır.

-Jantlarınızı asla kalıplaşmış kir,tortu sebebiyle kazımayın,kazıtmayı,zımparalamayın.

-Lastikleriniz kirli iken asla partlatma işlemi uygulamayın daha sonra lastiğinizin ne kadar kötü bir hal aldığına şahit olabilirsiniz.

Tertemizraaba.com üzerinden tercih edeceğiniz paketlerden istediğinizi aracınız için etkili bir paket satın almak yada hediye etmek isterseniz direkt olarak tertemizaraba.com web sitesini ziyaret ederek yada mobil uygulamamızı android veya app store’dan indirerek tertemizaraba keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir