Cilalama-Boya Koruma Uygulamalarında Asla Makine Kullanmıyoruz.

El ile yapılan her işçilik özeldir diyoruz, çünkü otomobiliniz, motosiklet yada yat/tekne ne olursa olsun bizim için hassas davranılması gereken araçlardır. Dünyada el ile yapılan işçilikli ürünlerin geri dönüşleri yadsınamaz derecededir. İşte tertemizaraba.com olarak bu ince,narin,çok titiz işçiliğe biz talip oluyoruz.

Makine kullanmıyoruz neden sorusuna; çünki makineler 600-3000 Devir/Dakika arasında çalışmaktadır.Teknik olarak ise karoser/kaporta üzerindeki boya üzerinde uygulama yaparken 600-3000 Devir/Dakika ile çalışırken ortaya bir ısı çıkmakta ve kullandığınız cila-boya koruma ürününüde ısıtarak o anlık boya parıl parıl parıldar. Fakat dikkat edilmeyen bir şey vardırdki oda aşırı derecede oluşan ısı sebebiyle ürün boya üzerindeki etkisini yitirmiş olur. Uygulama anında yapılan sıcakla birlikte boyaya emdirilen kimyasal ürün sadece o anlık parlaklık verir, daha sonra ise bu parlıklık ve koruma boya üzerinde uzun süre kalmaz ve uçup gider.

Makine kullanmama sebeplerimizden biri 600-3000 Devir/Dakika ile dönerken boya üzerinde makro çiziklerin ve çatlakların oluşarak zamanla boyanızın mat görünmesine sebep olmasıdır. Buda teknik olarak harelenme dediğimiz olaydır. Bu harelenmeleri kapatmak için yine kimyasallar ile boya üzerine makine ile uygulama yaparlar, ama bu durum ayıbı örtmek içindir. Yine bir zararı olur size  bu işlemde boyanızı aşındırarak incelmesine ve üzerindeki cila tabakasının zamanla kaybolmasına sebep olur.

Tertemizaraba.com olarak sadece el işçiliği ile Brezilya’nın en iyi carnauba cilalı ürünleri tercih edilerek uygulama yapılır. Boyanız asla aşınmaz, parlaklık, boya koruma ve cila etkisi daha fazla sürmektedir. Boyanız aşındırılmadığı içinde üzerinde 15-20 mikron değerlerinde bir tabaka oluşturulur bu ise yaz-kış için ideal bir durumdur.

Yalnızca el işçiliği ile yapılan özel ürünlerle yapılan cila-boya koruma işleminde el ile yedirilerek ve kaporta üzerindeki boya hassas biçimde dairesel hareketle sabırla uygulanır ve akabinde temizliğinde ise yine mikrofiber bezler ile hassas ve nazik biçimde boya üzerindeki cila-boya koruma ürünü temizlenerek ortaya bambaşka bir parlaklık ve göz alıcılık çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir