Aracınızın kaportasına kuş pislemesi.

Aracımızın kaportasına kuş pislediğinde ne kadar zor temizlendiğini aracını sevenler olarak ne demek olduğunu iyi biliriz. Aracınızın kaportasına kuş pislemişse yapılması araç boyasına zarar vermeden bunu yapmak gerekir. Çoğu zaman kuş pisliği temizlenirken kazımak yada beze tırnak geçirerek boya üzerinden kazımalara maruz kalmaktadır.

Öncelikle birkaç püf noktasını tertemizaraba.com olarak paylaşmak istiyoruz.

-Aracınızı özellikle yaz aylarında ağaçların altına bırakmayın.

-Aracınızın kaporta boyasına kuş pislemiş ise asla kazıma işlemi yada sıkıca boya üzerine bastırarak silmeyin boyaya zarar verirsiniz.

-Kuş pisliği özellikle yaz aylarında kuruyunca boyayı yakar ve çıkması çok zordur. Mümkünse arabanızda mutlaka bir su dolu spreyli bir kap olsun. Kuş pisliğinin üzerine direkt olarak sıkın ve bekleyin birkaç kere bu yöntemi deneyin eğer olay üzerinden çok vakit geçmemişse yumuşadığında hafif dairesel hareketlerle pisliği bertaraf edebilirsiniz.

– Eğer kuş pisliği temizlendikten sonra boyada izler ve yanık varsa bu durum hiçde iyiye alamet değil. Çünkü kuş pisliği sıcak havalarda araç kaporta boyası ile temasta olduğunda kuş pisliğinde asit ve sıcağın bir araya gelmesiyle araç boyası olumsuz etkilenecektir.

 

 

Tertemizaraba.com olarak ise kuş pisliğinin vereceği zararları en aza indirip bertaraf edebilmek için alınan hizmetler nano cila uygulaması boya koruma işlemi sonrası kuş pislesede boyaya işlemesi zor olacaktır. Boya üzerine uygulanmış bir nano cila yada boya koruması sonrası kuş pisliği sadece su tutmak suretiyle aracınızın boyasından aktığına şahit olacaksınız.

– Tertemizaraba.com olarak dikkat ! diyerek aracınızın boyasını önemsiyoruz ve tavsiye olarak asla kuş pisliğini aracınızı bezle temizlemeye çalışmayın yukarıda dikkat çekilenlere uyun ve tecrübe teknik bilgimize güvenin.

Tertemizaraba.com üzerinden tercih edeceğiniz paketlerden istediğinizi aracınız için etkili bir paket satın almak yada hediye etmek isterseniz direkt olarak tertemizaraba.com web sitesini ziyaret ederek yada mobil uygulamamızı android veya app store’dan indirerek tertemizaraba keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir